Úvod > MŠ Tylovice > Distanční výuka > Když zabliká semafor

6.4.2021
Datum ukončení:
9.4.2021

Cíl: Učit děti orientovat se a pohybovat v dopravním procesu, znát bezpečnostní pravidla. Poznat různé dopravní prostředky, dopravní značky.

Úterý:

Ahoj děti, tak vás zdravím po velikonocích. Mám velkou radost, že jste se téměř všichni zůčasnili Velikonoční stezky v naší zahradě.

Tento týden si budeme povídat o dopravních prostředcích, o pravidlech při jízdě na kole, na přechodu. A také se naučíme poznávat nějaké dopravní značky.

Celým týdnem vás bude provázet zajíc, Pozorka, Zákaz, Vypravěč. Těch úkolů se vám bude zdát hodně. Je to jen nabídka, výběr nechám na vás, kolik toho zvládnete. Pracovní list si vždy vytiskněte.

Semafor1.pdf

Semafor2.pdf

Středa:

Ahoj děti, dnes si povíme něco o tom, jak se chodí přes přechod a k čemu nám slouží. A kdo chce, tak si vyrobí i semafor.

Semafor3.pdf

Semafor4.pdf

Čtvrtek:

Ahoj děti, jezdíte rádi na kole? Víš, jak vypadá správně vybavené kolo a jaké ochranné pomůcky bys měl používat při jízdě na kole?

Semafor5.pdf

Semafor6.pdf

Pátek:

Ahoj děti, jak jsi na tom s poznáváním značek, proč jsou důležité? Jaké znáš dopravní prostředky?

Semafor7.pdf

Semafor8.pdf

Já doufám, že už bude teplejší počasí, abyste mohli na vašem kole jezdit po venku. A nejvíc se těším, že se, doufejme, v pondělí uvidíme naživo ve školce.

Ahoj, zdraví vás a pěkný víkend přeje p.uč.Míša